HomeUSAChicago

Rahm Emanuel przedstawił ostatni projekt budżetowy jako burmistrz Chicago

Rahm Emanuel przedstawił ostatni projekt budżetowy jako burmistrz Chicago

Burmistrz Chicago Rahm Emanuel przedstawił ostatni plan budżetowy. Podczas wystąpienia na forum Rady Miasta tym razem skupił się jednak na tym, co jako włodarzowi udało mu się osiągnąć przez 7 lat.

 

Mówił między innymi o spadku bezrobocia, podniesieniu minimalnej stawki godzinowej, rozwoju ekonomicznym centrum Wietrznego Miasta a także podniesieniu poziomu edukacji. Emanuel podkreślił, że przejmując w 2011 roku zarząd sytuacja Chicago była tak zła, że groziło mu bankructwo podobnie jak to miało miejsce w Detroit. Jednak dzięki staraniom jego administracji udało się tego uniknąć. Burmistrz nie wspomniał jednak o narastającej przemocy czy trudnościach w modernizacji południowych i zachodnich dzielnic, gdzie notuje się najwięcej przestępstw. Nie wspomniał też o podniesieniu podczas jego rządów podatków od nieruchomości.

Projekt budżetu przedstawiony na 2019 rok przez Rahma Emanuela przewiduje deficyt na kwotę 98 milionów dolarów, kiedy 7 lat temu obejmował stanowisko był on wyższy i wynosił 635 miliony dolarów. W projekcie nie ujęto wprowadzenia wyższych lub nowych podatków. Emanuel będzie sprawował funkcję burmistrza do maja przyszłego roku. Wybory na nowego włodarza odbędą się 26 lutego a druga tura 2 kwietnia. Parę tygodni temu Emanuel poinformował, że nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję.

 

BK

COMMENTS