16.2 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Rafalska: Polska nie poparła większości w sprawie delegowania pracowników

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Unijne kraje uzgodniły wspólne stanowisko w sprawie delegowania pracowników przy sprzeciwie między innymi Polski. Kompromis został ogłoszony po prawie 12-godzinnych negocjacjach unijnych ministrów pracy w Luksemburgu. Nie kończy to jeszcze prac nad zmianami w przepisach dotyczących wysyłania osób do pracy za granicę. To na razie stanowisko unijnych krajów. Teraz swoje stanowisko powinien uzgodnić Parlament Europejski. Ostateczny kształt przepisów będzie zależeć od wyniku negocjacji przedstawicieli unijnych krajów i europosłów.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała na zakończenie obrad, że ostateczna, kompromisowa propozycja nie spełnia oczekiwań państw Grupy Wyszehradzkiej, które były gotowe pójść na ustępstwa.
„Nie możemy poprzeć tej propozycji, która jest kolejną propozycją, nie do końca spójną, niełatwą w interpretacji. To prawo nie jest tak spójne jak byśmy chcieli. Nasze stanowisko jest na nie” – powiedziała minister Rafalska.
Polska skrytykowała skrócenie czasu delegowania pracowników do 18 miesięcy. Warszawa początkowo nie chciała się zgodzić na żadne restrykcje, później gotowa była poprzeć 2-letnie ograniczenie. Przeciwko kompromisowej propozycji były także Litwa, Łotwa i Węgry. Wstrzymały się od głosu Chorwacja, Irlandia i Wielka Brytania.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520