HomePILNE

Rafalska: Pierwsze wypłaty z programu Emerytura+ zostaną skierowane prawdopodobnie 30 kwietnia

Rafalska: Pierwsze wypłaty z programu Emerytura+ zostaną skierowane prawdopodobnie 30 kwietnia

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że pierwsze wypłaty z programu Emerytury Plus zostaną skierowane do emerytów i rencistów prawdopodobnie 30 kwietnia. Dziś ustawę rozpatrzy Senat. “Myślę, że ten projekt nie wróci już do Sejmu” – powiedziała minister.

Elżbieta Rafalska, która była gościem Sygnałów Dnia, zapewniła, że terminy wypłat Emerytury Plus będą tożsame z terminami comiesięcznych świadczeń, które otrzymują emeryci i renciści. “5, 10, 16, 20 maja. Takie są dokładne terminy i one zostały zachowane. Nie ma żadnych odrębnych dodatkowych terminów na wypłaty tego dodatkowego świadczenia” – wyjaśniła minister. W czerwcu środki w ramach Emerytury Plus otrzyma niemal stutysięczna grupa, która w tym miesiącu otrzymuje świadczenia i zasiłki przedemerytalne.
Minister Elżbieta Rafalska podkreśliła, że aby otrzymać świadczenie nie będą potrzebne żadne dodatkowe wnioski. “Te wszystkie osoby, które mają tytuł ubezpieczeniowy, dodatkowo również osoby, które mają wydane decyzje w sprawie tzw. Emerytury Matczynej, w tym również osoby, które mają niższe świadczenie niż minimalna emerytura, otrzymają te jednorazowe świadczenie z automatu, bez wniosku” – wyjaśniła.
Emerytura Plus przewiduje wypłatę wszystkim emerytom i rencistom jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 1100 złotych brutto. Oznacza to, że każdy senior otrzyma do ręki 888 złotych i 25 groszy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jedynka/wczesn./Wj/zr

COMMENTS