HomePOLSKA

Rafał Trzaskowski vs Patryk Jaki. Ile zarabiają i czym jeżdżą kandydaci na Prezydenta Warszawy?

Rafał Trzaskowski vs Patryk Jaki. Ile zarabiają i czym jeżdżą kandydaci na Prezydenta Warszawy?

Rafał Trzaskowski jest już oficjalnym kandydatem PO, Patryk Jaki oficjalnie nie został jeszcze “wystawiony” przez PIS, jednak prawdopodobnie będzie kandydatem tej partii.

 

Prześwietlamy majątki kandydatów na kolejnego Prezydenta Warszawy.

 

-W licytacji kandydatów na posiadany majątek wygrywa Trzaskowski. Na koncie trzyma bowiem aż 230 tys. zł (oraz 8,2 tys. euro), Patryk Jaki ma jedynie 3 tys. złotych. Okazuje się, że zarobione pieniądze inwestuje w inny sposób.
-Jaki posiada papiery wartościowe państwowych spółek (m.in. PZU, Energa, Pekao) o wartości 200 tys. zł. Trzaskowski nie ma żadnych papierów wartościowych.
-Rafał Trzaskowski jest właścicielem dwóch mieszkań. Pierwsze ma powierzchnię 79 m kw. i wartość miliona złotych, a drugie wartość 930 tys. zł i powierzchni 103,5 m kw. Patryk Jaki jest właścicielem lokum o pow. 50 m kw wartego 200 tys. zł.
-Kto z kandydatów zarabia więcej? Każdy z nich ma kilka źródeł dochodów. Trzaskowski w sumie rocznie zarabia 178 tys. zł, z czego najwięcej (ponad 150 tys.) to pensja posła. Trzaskowski otrzymuje też tantiem z ZAiKS-u za prawa autorskie do kompozycji jego ojca – który był jazzmanem. Jaki zarobił więcej, bo 208 tys. zł. Większość to zarobki z ministerstwa sprawiedliwości (156 tys.) oraz sejmu (30 tys.). Poza tym na jego konto wpływają środki z wynajmu mieszkania oraz dywidendy z tytułu posiadanych akcji.
-Trzaskowski jeździ Volvo XC70, rocznik 2011. Jaki ma w garażu Volkswagena 1,8 diesel o wartości 49 tys. zł. Model jest nieczytelny.
-Rafał Trzaskowski ma dwa kredyty: hipoteczny na zakup mieszkania oraz w banku Nordea. Do spłaty pozostało 213 tys. euro – w pierwszym z nich oraz 46 tys. w drugim, który zakończy spłacać w 2039 roku. Patryk Jaki spłaca jeszcze 124 tys. zł w banku ING.
red aip

COMMENTS