HomeMazowieckie

Rafał Trzaskowski “ogłosił awarię całej Warszawy i prawdziwą katastrofę inwestycyjną”

Rafał Trzaskowski “ogłosił awarię całej Warszawy i prawdziwą katastrofę inwestycyjną”

Radni Prawa i Sprawiedliwości zarzucają prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu, że nie ma pomysłu na walkę z kryzysem. Prezydent stolicy zapowiedział cięcia w inwestycjach i zmiany w części opłat, bo w 2020 roku dochody miasta spadną o półtora miliarda złotych.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, a zarazem stołeczny radny PiS Błażej Poboży powiedział, że po awarii oczyszczalni “Czajka”, Rafał Trzaskowski “ogłosił awarię całej Warszawy i prawdziwą katastrofę inwestycyjną”. Dodał, że prezydent stolicy robi to, co “PO umie najlepiej, czyli sięga po kieszeni warszawiaków i planuje kolejne podwyżki”.

Wyliczył, że planowane jest między innymi podniesienie opłat za śmieci, optymalizacja opłat za komunikację miejską, rozszerzenie strefy płatnego parkowania, kolejna korekta w oznaczeniu podwyżki opłat za wywóz śmieci oraz przesunięcie inwestycji.

Radny PiS Maciej Binkowski dodał, że prezydent Trzaskowski potwierdził najczarniejsze scenariusze dotyczące, jak to ujął, “zwijania” absolutnie kluczowych inwestycji w komunikację publiczną w Warszawie.
“Nie będzie tramwaju na Gocław, nie będzie odtworzenia torowiska na Kasprzaka, nie będzie w najbliższej perspektywie połączenia Woli, Odolan z Ochotą i Wilanowem. To są absolutnie kluczowe inwestycje dla Warszawy w celu zapewnienia poprawy jakości komunikacji, inwestycje zapowiadane od wielu lat” – powiedział radny PiS Maciej Binkowski.

 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie wykluczył w dłuższej perspektywie podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Zapowiedział rozmowy z radnymi o “optymalizacji taryfy komunikacji miejskiej”. Jak mówił prezydent Warszawy, inne miasta w Polsce też podjęły decyzje o wielokrotnej podwyżce taryfy śmieciowej oraz podwyżkach cen biletów komunikacji miejskiej i cen za parkowanie. Rafał Trzaskowski podkreślił, że sytuacja budżetowa zmusza stołeczny ratusz do podjęcia podobnych decyzji, ale na mniejszą skalę.

Prezydent stolicy poinformował, że rząd przekazał Warszawie 91 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Stankiewicz/d Pilecki/

COMMENTS