HomePOLSKA

Rafał Trzaskowski na “Arenie prezydenckiej” w Lesznie

Rafał Trzaskowski na “Arenie prezydenckiej” w Lesznie

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej wziął udział w organizowanej przez jego sztab wyborczy “Arenie prezydenckiej” w Lesznie. Rafał Trzaskowski powiedział, że w zakresie polityki energetycznej należy postawić na odnawialne źródła energii i zaproponował 10 tysięcy złotych dla każdej rodziny na wymianę pieca węglowego.

“Dzisiaj walka z kryzysem klimatycznym jest niesłychanie istotna, jest absolutnym priorytetem. Temu oczywiście musi towarzyszyć transformacja polskiej gospodarki, całego sektora energetycznego. Przede wszystkim musimy stawiać na odnawialne źródła energii i negocjować olbrzymie pieniądze z Unii. W tej sprawie absolutnie jestem gotów do współpracy z rządzącymi.

Wykorzystam wszystkie swoje kontakty po to, żeby tych pieniędzy było jak najwięcej, tylko jasno trzeba powiedzieć, że uznajemy priorytety Unii Europejskiej i będziemy walczyć z katastrofą klimatyczną” – powiedział Rafał Trzaskowski.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta powiedział też, że trzeba zwiększyć nakłady na psychiatrię dziecięcą. Jak mówił, w polskich szkołach jest wiele hejtu i sytuacji, w której młodzi ludzie nie wytrzymują presji.

“Ten duży stres i również to, że w życiu dzieciaków dominuje internet, bardzo szybkie tempo życia, doprowadza do tego, że dzieci są niesłychanie obciążone. Dlatego musimy zrobić absolutnie wszystko żeby specjalistów i od psychiatrii, i od psychologii dziecięcej było w Polsce jak najwięcej. Ja mówię jasno, że trzeba zwiększyć nakłady na polską służbę zdrowia do 6% PKB rocznie. I przede wszystkim zrobić wszystko, żeby stworzyć zachęty do wybierania przez młodych lekarzy tej specjalizacji” – powiedział Rafał Trzaskowski.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, zadeklarował gotowość wzięcia udziału w Marszu Niepodległości 11 listopada w przypadku, gdyby został wybrany na urząd głowy państwa. Zaznaczył, że jego uczestnictwo w tym wydarzeniu zależałoby jednak od pewnych kwestii.

“Jeżeli ten Marsz nie będzie polityczny, jeżeli będą się mogły udać tam rodziny z dziećmi, czyli krótko mówiąc będzie bezpiecznie, to ja bardzo chętnie w takim marszu wezmę udział. W ostatnich latach rzeczywiście było tak, że raczej byłem ze swoimi dziećmi na grobach swoich własnych, rodzinnych bohaterów narodowych. Natomiast jestem absolutnie gotów uczestniczyć w takim marszu” – powiedział Rafał Trzaskowski.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej odmówił wzięcia udziału w debacie w Końskich, organizowanej zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, przez TVP

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/wcześn./d rydz/w kry

COMMENTS