HomePOLSKA

Radość w sztabie Andrzeja Dudy. Wszystko rozstrzygną oficjalne dane

Radość w sztabie Andrzeja Dudy. Wszystko rozstrzygną oficjalne dane

Andrzej Duda, urzędujący prezydent, zdobył 50,4 proc. głosów wg sondażu exit poll. Rafał Trzaskowski 49,6 proc. Różnica jest minimalna i waha się w granicach błędu. Frekwencja wyniosła 68,9 proc. Wszystko rozstrzygną oficjalne dane, które przekaże Państwowa Komisja Wyborcza.

 

Frekwencja wyniosła 68,9 procent. Sondaż przeprowadził Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu.

Jak informuje IPSOS, około 1.30 spodziewane są wyniki late poll – 90 procent oficjalnych wyników głosowania w punktach, przed którymi robiono badanie exit poll. Zakłada się, że błąd to 1 punkt procentowy.

Prezydent Andrzej Duda po ogłoszeniu sondażowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich zaprosił dziś Rafała Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego. “Zapraszam na 23.00 Rafała Trzaskowskiego i jego małżonkę do Pałacu Prezydenckiego, żebyśmy sobie podali rękę i żeby ten uścisk ręki zakończył tę kampanię”- powiedział Andrzej Duda.

 

Pogratulował też Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku i podziękował wyborcom za udział w głosowaniu. wyborach.

Andrzej Duda po ogłoszeniu wyników:  Pamiętacie jak w ostatnich dniach mówiłem, żeby powstała koalicja dla polskich Spraw. Zachęcam do tej koalicji. Będę czynił wszystko, żeby ona powstała. Chciałem podziękować premierowi Morawieckiemu, który sam wyruszył w trasę. Chciałem podziękować wszystkim członkom Zjednoczonej Prawicy. Chciałem podziękować za współpracę. Chcę podziękować pani Beacie Szydło, która byłą przy mnie. Jeździła w Duda Busie. Mogę śmiało powiedzieć, że opiekowała się mną i dbała o to, żebym był mocno i mógł realizować swoje zadanie, że mogę wygrać w tych wyborach.

Wiecie jak to jest, jak ktoś ma silne oparcie w domu, to może wygrać wszystko. Największy trud jest w stanie unieść. Kiedy każdy telefon to moc, jestem za to ogromnie wdzięczny całej rodzinie. chcę podziękować sztabowi, tym którzy ze mną byli, może mną pracowali. Dziękuję za ogromne wsparcie. Wszystkim ,którzy siew to zaangażowali. Dziękuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, który od początku wierzył w to, że wygramy – mówił Andrzej Duda.

Widzieliście tą wspaniałą frekwencję., prawie 70 proc. Wygrać wybory przy 70 proc. frekwencji to niebywała wiadomość. Dziękuję wszystkim rodakom którzy poszli do wyborów. Często włożyli wiele trudu w to, żeby oddać te głosy. Gratuluję wyniku Rafałowi Trzaskowskiemu – mówi Andrzej Duda.

 

IAR

COMMENTS