30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Radom: Początek sezonu motocyklowego – apel policji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W związku z rozpoczynającym się sezonem motocyklowym policja apeluje o przestrzeganie zasad i bezpieczeństwo na drogach. W ubiegłym roku doszło do ponad dwóch tysięcy sześciuset wypadków z udziałem motocyklistów. Zginęło w nich prawie 300 osób.

Przyczynami zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów najczęściej są niedostosowanie prędkości do panujących warunków, nieprawidłowe wyprzedzanie czy brak bezpiecznej odległości – przypomina podinspektor Stanisław Popiel z mazowieckiej drogówki.

Zdaniem funkcjonariusza nigdy dość przypominania zasad, które powinny obowiązywać na drodze. Według niego – wbrew powszechnemu przekonaniu o brawurze motocyklistów – ci jeżdżą dość bezpiecznie, a w zdecydowanej większości przypadków wina leży po stronie kierowców. Dlatego policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów, wzajemną życzliwość i wyobraźnię.

Podczas ubiegłorocznego sezonu motocyklowego najwięcej wypadków odnotowano w czerwcu. Było ich prawie 480, a najtragiczniejszy okazał się sierpień – zginęło 56 osób.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/ #Orzeł/i jf/w hm

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520