Radom: Inauguracja policyjnej kampanii SmartStop

Radom: Inauguracja policyjnej kampanii SmartStop

Mazowieccy policjanci zainaugurowali kampanię SmartStop, promującą świadomie i bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych. Prewencyjne działania funkcjonariuszy wspierają sportowcy. Tym razem w projekcie brały udział zawodniczki drużyny piłkarskiej.

Zjawisko dotyczy i kierowców, i pieszych. Używanie telefonów komórkowych na ulicy jest powszechne, a bywa niebezpieczne – mówi Ewelina Stróżka z mazowieckiej drogówki. I dodaje, że trzeba to zmienić.
Chociaż brak na ten temat dokładnych statystyk, wiadomo że używanie tabletu, smartfona czy laptopa i równoczesne prowadzenie samochodu przyczyniło się do wielu kolizji i wypadków.
Funkcjonariusze przypominają, że z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że ponad 40 procent młodych Brytyjczyków poruszających się po drogach i używających smartfona, “weszło na coś lub na kogoś”.
Zdarza się, że używanie telefonu przez pieszego czy kierowcę ma tragiczny finał. Kończy się śmiercią któregoś z uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci edukują i ostrzegają. Starają się uświadomić zagrożenia, jakie wiążą się z nałogowym korzystaniem z urządzeń mobilnych.
Podczas jazdy zabrania tego prawo. W ubiegłym roku na Mazowszu ponad trzy tysiące kierowców otrzymało za takie zachowanie mandaty i punkty karne. Piesi i rowerzyści powinni kierować się zdrowym rozsądkiem.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/ Anna Orzeł/to/COMMENTS

WORDPRESS: 0