HomeMazowieckie

Radom: 115 zakażonych koronawirusem w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. 500 pracowników poddanych kwarantannie

Radom: 115 zakażonych koronawirusem w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. 500 pracowników poddanych kwarantannie

U 115 osób, pacjentów i personelu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Około pięciuset pracowników placówki jest na zwolnieniach lekarskich i poddanych kwarantannie.

“Najgorsza sytuacja, z powodu braku lekarzy i pielęgniarek, jest na oddziałach: wewnętrznym II, neurologii i rehabilitacji. Wstrzymano na nie przyjęcia pacjentów”- mówi Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Do wojewody mazowieckiego trafiło już pismo z prośbą o pilne wsparcie i kadrowe, i rzeczowe. Podobne apele skierowano do sanepidu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Niektórych pacjentów z dodatnimi wynikami testów przewieziono na oddział zakaźny w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym i do Kozienic. Natomiast szpital MSWiA w Warszawie nie przyjmuje już chorych. W przypadku innych osób, przebywających na oddziałach, podjęto decyzję – o ile pozwala na to ich stan zdrowia – o wypisaniu ich do domów. W planach jest także łączenie oddziałów.

Szpital prosi wolontariuszy o pomoc w opiece nad chorymi m.in. podczas karmienia i przy przekazywaniu paczek od rodziny.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/ Anna Orzeł/w dyd

COMMENTS