HomeUSADetroit

Radni we Flint zagłosowali za 2-letnią umową ws. dostaw wody. Stan żąda umowy na 30 lat

Radni we Flint zagłosowali za 2-letnią umową ws. dostaw wody. Stan żąda umowy na 30 lat

Rada miasta Flint w stanie Michigan zagłosowała za prolongowaniem o dwa lata kontraktu z dostawcą wody, mimo że nie milkną nawoływania, aby zawarło umowę długoterminową, która miałaby definitywnie położyć kres kryzysowi wodnemu.

Radni poparli dwuletnią umowę z Great Lakers Water Authority, przedsiębiorstwem, które jest odpowiedzialne za dostawy wody od czasu ogłoszenia kryzysu w 2015 roku. Stan Michigan już wcześniej pozwał jednak miasto do sądu, domagając się, aby podpisało z tym przedsiębiorstwem kontrakt na 30 lat, a w ubiegłym tygodniu sędzia David Lawson wezwał radnych do akceptacji tego planu lub zaprezentowania własnego długoterminowego projektu. Nie wiadomo, czy dwuletnia prolongata usatysfakcjonuje sędziego. Już po głosowaniu radnych stan ponownie zaapelował do Lawsona, by wymusił na mieście umowę długoterminową.

Spowodowany względami oszczędnościowymi kryzys wodny we Flint trwa od 2014 roku. W kulminacyjnym okresie z kranów tysięcy mieszkańców ciekła skażona ołowiem woda. Szacuje się, że mogło mieć z nią kontakt nawet 12 tys. dzieci.

(dr)

COMMENTS