Radni Cieszyna nie chcą ronda im. Lecha i Marii Kaczyńskich

Radni Cieszyna nie chcą ronda im. Lecha i Marii Kaczyńskich

Komisja urbanistyki rady miejskiej w Cieszynie negatywnie zaopiniowała projekt nazwania nowo powstałego ronda im. Le cha i Marii Kaczyńskich. Propozycja, którą złożyło 12 radnych powiatowych, będzie jeszcze głosowana na radzie miasta, ale jej losy są raczej przesądzone. Ciągle rozważane są inne nazwy ronda, jak choćby Niepodległości, czy Księstwa Cieszyńskiego.

– Komisja Urbanistyki, Strategii i Ochrony Zabytków Rady Miejskiej Cieszyna negatywnie zaopiniowała wniosek radnych powiatowych PIS i CIS o nadanie rondu imienia Marii I Lecha Kaczyńskich – poinformował Krzysztof Herok, cieszyński radny. Propozycja, którą złożyło 12 radnych powiatowych, nie spotkała się zatem z aprobatą ich kolegów z rady miasta. Wygląda na to, że propozycja przepadnie także podczas głosowania na najbliższej sesji rady.

 

„Pan Prezydent często przebywał w naszym powiecie. Osoby, które miały okazję z nim rozmawiać, zapamiętały Go jako człowieka skromnego, bardzo przystępnego, wyjątkowo sympatycznego, co potwierdza Jego wielkość” – napisali wnioskodawcy projektu uchwały o nadaniu nowo powstałemu rondu im. Lecha i Marii Kaczyńskich, radni powiatowi, razem ze starostą cieszyńskim Januszem Królem.

 

Ciągle nie wiadomo jak nowe rondo będzie się nazywało. Obecnie mówi się m.in. o rondzie im. Niepodległości, albo im. Księstwa Cieszyńskiego.

 

AJD aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0