HomeŚląskie

Radlin: 15-latka została potrącona na przejściu dla pieszych przez dwa samochody

Radlin: 15-latka została potrącona na przejściu dla pieszych przez dwa samochody

15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych w Radlinie. Dziewczyna z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W niedzielę, 10 listopada, po godz. 17.00 patrol ruchu drogowego został skierowany na ulicę Korfantego w Radlinie, gdzie doszło do potrącenia nastolatki przechodzącej przez jezdnię. Mundurowi na miejscu ustalili, że kierujący oplem jadącym w stronę ulicy Rybnickiej, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na pasach.

 

20-letni kierowca potrącił przechodzącą przez przejście dziewczynę. 15-latka odbiła się od samochodu i wpadła wprost pod jadącego z przeciwległego kierunku volkswagena, kierowanego przez 19-latka. Ranna piesza z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do rybnickiego szpitala. Pozostała tam na obserwacji.

 

Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. Policja przypomina, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Natomiast wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet w odległości 150 metrów. 

 

MP aip

COMMENTS