W radiowozach policji stanowej w Massachusetts zainstalowano system GPS

W radiowozach policji stanowej w Massachusetts zainstalowano system GPS

W środę aktywowano technologię GPS w 1,087 oznakowanych pojazdach stanowej policji w Massachusetts. Przełożeni funkcjonariuszy będą dzięki temu wiedzieć, gdzie znajdują się policyjne samochody.

Rozwiązanie to stanowi część reform zaproponowanych przez Kerry Gilpin, nową szefową zmagającej się od jakiegoś czasu z poważnymi problemami agencji. Gubernator Charlie Baker mianował ją na to stanowisko w listopadzie ubiegłego roku, powierzając zadanie przeprowadzenia zmian i odbudowania zaufania mieszkańców.

Stanowa policja miała w ostatnim czasie wiele problemów. Na jaw wyszło, że funkcjonariusze otrzymywali pieniądze za nadgodziny, których nie przepracowali. Ujawniono także, że poddano edycji raport z aresztowania córki lokalnego sędziego. Wszystko to negatywnie odbiło się na wizerunku publicznym Massachusetts State Police.

W wydanym oświadczeniu Baker podkreślił, że montaż technologii GPS, a także inne działania podejmowane w ramach reformy świadczą o progresie, ale jednocześnie podkreślił, że nadal wiele jest do zrobienia.

(jj)COMMENTS

WORDPRESS: 0