Radiowa Trójka gra rekordowo dużo polskiej muzyki

Radiowa Trójka gra rekordowo dużo polskiej muzyki

Radiowa Trójka gra rekordowo dużo polskiej muzyki. W pierwszym tygodniu maja polskie utwory stanowiły 56 procent wyemitowanej w Programie 3 Polskiego Radia muzyki. To prawie dwukrotnie więcej, ile wymaga od nadawców Ustawa o Radiofonii i Telewizji. 
Zgodnie z ustawą, stacje radiowe powinny zarezerwować 33 procent czasu antenowego na granie polskich piosenek, z czego 60 procent z nich musi zostać wyemitowana w godz. 5.00-24.00. W pierwszym tygodniu maja Trójka wyemitowała w paśmie dziennym aż 56,25 proc. takich piosenek.
Ten wynik to nie tylko efekt przestrzegania ustawy – podkreśla dyrekcja Trójki. ,,To przede wszystkim bliski związek Programu 3 Polskiego Radia z promocją polskiej muzyki” – powiedział Piotr Metz, kierownik muzyczny stacji z ul. Myśliwieckiej.
Trójka promuje polską muzykę w wielu audycjach i przedsięwzięciach, między innymi organizując cotygodniowe koncerty w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, ogłaszając Polski Top Wszech Czasów czy udostępniając antenę na autorskie audycje znanym i cenionym rodzimym artystom – Krzysztofowi Zalewskiemu, Monice Brodce, Wojciechowi i Bartoszowi „Fiszowi” Waglewskim, Gabie Kulce czy Julii Pietrusze.
Reagują na to słuchacze, którzy chętnie głosują na polskie utwory. W najnowszym zestawieniu ,,Listy Przebojów Trójki” znalazło się aż 31 polskich piosenek (na 50 notowanych), w tym 14 w pierwszej dwudziestce i wszystkie na miejscach od 1 do 7.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)krad/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0