20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Radio Zet: „Marszałek Marek Kuchciński latał ze swoją rodziną rządowym samolotem”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Marszałek Kuchciński miał latać z członkami własnej rodziny rządowym samolotem – informuje Radio Zet. Nie wiadomo, czy rodzina marszałka Sejmu zapłaciła za przeloty. Kancelaria Sejmu nie odpowiedziała na to pytanie.

Od stycznia do lipca 2019 roku miało miejsce sześć lotów samolotu rządowego, kiedy na pokładzie znajdowali się Marek Kuchciński z członkami jego rodziny – w zależności od danego przypadku z córką, synami lub żoną Dorotą Kuchcińską. Chodzi o trzy loty z Warszawy do Rzeszowa, dwa z Rzeszowa do Warszawy i jeden lot z Warszawy do Krakowa. Pierwszy lot miały miejsce 5 stycznia (Warszawa-Rzeszów), a dwa kolejne 5 i 23 lutego (Rzeszów-Warszawa i Warszawa-Rzeszów).

 

Następny lot odbył się 26 maja (Rzeszów-Warszawa). Marszałek z rodziną leciał też 14 czerwca (Warszawa-Rzeszów) i 5 lipca (Warszawa-Kraków). Jak informuje Radio Zet, dwukrotnie loty odbywały się najnowszym rządowym samolotem – Gulfstreamem G550, nowszą wersją Gulfstreama V, produkowaną od 2003 roku przez amerykańskiego potentata. Samolot może zabrać na pokład 18 pasażerów i rozwinąć prędkość maksymalną 0,885 Macha. Jeden przelot taką maszyną to koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520