HomeArizona

Radary National Weather Service uchwyciły ogromną kolonię nietoperzy

Radary National Weather Service uchwyciły ogromną kolonię nietoperzy

National Weather Service w Phoenix uchwyciły nietypowy sygnał swoimi radarami w niedzielną noc. Niestety nie był to deszcz, były to za to nietoperze – cała chmara nietoperzy.

NWS w Phoenix używa radarów do badania nocnego nieba. W niedzielną noc zauważyli nietypowy obraz.

“To nie wygląda jak typowy deszcz, sposób w jaki obraz niemal rozpływa się jak wachlarz. Nie przenosi się tylko w jednym, danym kierunku. To z reguły jest sygnał, że mamy do czynienia ze zwierzętami” – komentuje meteorolog NWS Sean Benedict.

Przedstawicielka Arizona Game and Fish Department (AZGFD) twierdzi, że skoro obserwacja została dokonana zaraz po zachodzie słońca, to najpewniej była to duża kolonia nietoperzy.

“Byłam bardzo podekscytowana, bo najpewniej jest to nowa kolonia o której dotąd nie wiedziałam” – mówi biolog AZGFD, Angie McIntire.

Radar najpewniej pokazuje nietoperze, wylatujące z jaskini, tunelu lub mostu. Rozpraszają się aby polować na robaki i owady na terenie miasta.

Na terenie Arizony przebywa 28 różnych gatunków tych latających ssaków.

Dobrym miejscem na obserwację tych nocnych stworzeń, jest tzw. Bat Bridge niedaleko 40th Street i Camelback Road. Wieczorem można oglądać jak nietoperze wylatują z tunelu przeciwpowodziowego, na północ od Kanału Arizona.

PS

COMMENTS