HomeŚwiatCiekawostki

Rada wioski w Indiach skazała dwie młode kobiety na zgwałcenie

Rada wioski w Indiach skazała dwie młode kobiety na zgwałcenie

 Rada wioski położonej w regionie Baghpat w indyjskim stanie Uttar Pradesh skazała dwie siostry w wieku 15 i 23 lat na chodzenie nago po wiosce oraz zgwałcenie za to, że ich brat uciekł z zamężną kobietą – informuje “The Times”.
Szokujący wyrok spotkał się z protestami organizacji praw człowieka. Rada wioski uznała, że 23-letnia Meenakshi Kuwari i jej 15-letnia siostra mają zostać rozebrane do naga, ich twarze pomalowane na czarno i tak być prowadzane po wsi zanim zostaną zgwałcone. Ich domostwo zostało napadnięte przez rozgniewany tłum po tym, jak ich brat uciekł z wioski z kobietą zamężną, pochodzącą z wyższej kasty.
Zdaniem “The Times” tego typu wioskowe wyroki są zakazane w Indiach, jednak nikt nie jest w stanie wyegzekwować prawa we wioskach położonych z dala od większych ośrodków. Gazeta dodaje, że “skazanym” dziewczętom i ich ojcu udało się uciec ze wsi i zgłosiły tę sprawę organom ścigania.
W ostatnich latach media informują o przedmiotowym traktowaniu kobiet w niektórych środowiskach w Indiach i masowych zjawiskach gwałtów na kobietach, na które przymykano oczy. Ofiarami gwałtów często padały zagraniczne turystki.COMMENTS