HomeKultura

Rada Programowa TVP przeciwna organizacji Eurowizji Junior. Dzieci traktowane jak zabawka dorosłych

Rada Programowa TVP przeciwna organizacji Eurowizji Junior. Dzieci traktowane jak zabawka dorosłych

Kontrowersje wokół tegorocznej Eurowizji Junior, którego organizatorem, wraz z Europejską Unią Nadawców, jest Telewizja Polska. Wątpliwości co do misji Eurowizji dla dzieci ma… Rada Programowa TVP!

 

Jak donosi portal gazeta.pl, Rada Programowa TVP jest przeciwna organizacji Eurowizji Junior 2020. 28 sierpnia Rada przyjęła uchwałę, w której “zgłasza sprzeciw wobec kontynuowania przez TVP S.A. współpracy przy organizacji konkursu”.

W uchwale możemy przeczytać, że konkurs Eurowizji Junior jest sprzeczny z zasadami określonymi w ustawie o radiofonii i telewizji. Chodzi o artykuł 18, który zabrania rozpowszechniania audycji zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich. Według informacji portalu gazeta.pl, Rada Programowa TVP nie była jednomyślna, jednak za przyjęciem uchwały opowiedzieli się senator PiS Krzysztof Mróz oraz była posłanka Barbara Bubula.

Babula zapowiada, że będzie chciała o Eurowizji Junior 2020 porozmawiać z Jackiem Kurskim i Mateuszem Matyszkowiczem. Jej zdaniem podczas Eurowizji Junior uczestnicy są “traktowani jak przedmiot popkultury, jak zabawka dorosłych”.

Warto dodać, że Rada Programowa TVP to jedynie organ opiniodawczo-doradczy. Ostateczna decyzja należy do władz TVP z Jackiem Kurskim na czele, który traktuje Eurowizję Junior priorytetowo. Wszak to impreza, w której reprezentantki Polski triumfowały dwukrotnie.

Red. Krzysztof Połaski PolskaPress AIP

COMMENTS