Quebonafide w Częstochowie: Koncert rapera z dachu autobusu

Quebonafide w Częstochowie: Koncert rapera z dachu autobusu

Quebonafide wystąpi w ramach trasy Red Bull Music Presents w Częstochowie 6.6.2018 i w Sosnowcu 11.6.2018. Muzyczny autobus z raperem na pokładzie w czerwcu w województwie śląskim pojawi się w Sosnowcu i Częstochowie. W każdym z miast Quebonafide zagra koncert, na który wstęp będzie bezpłatny.

W czerwcu Quebonafide wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. Polski raper pojawi się na dachu muzycznego autobusu w miastach, które wybrali fani w internetowym głosowaniu. W głosowaniu udział brało dziesięć miast: Toruń, Bydgoszcz, Częstochowa, Słupsk, Radom, Elbląg, Szczecin, Sosnowiec, Tarnów i Piotrków Trybunalski. Siedem z nich będzie gościć u siebie rapera. Zainteresowanie głosowaniem było ogromne. Podczas dwutygodniowego głosowania oddanych zostało ponad 232 tysięcy głosów! Najwięcej (28086) zdobył Piotrków Trybunalski. Tuż za nim uplasował się Szczecin (28063), a pierwszą trójkę zamyka Tarnów, na który oddano 28061 głosów.

 

Zażarta walka o głosy trwała do samego końca. Częstochową, która znalazła się na siódmym miejscu i tym samym jako ostatnia dołączyła na mapę trasy, uzyskała tyle samo głosów, co Słupsk, który zakończył głosowanie na ósmym miejscu. Zgodnie z Regulaminem głosowania w sytuacji, gdy na koniec głosowania dwa miasta uzyskają taką samą liczbę głosów, do finalnej siódemki miast dostaje się to, na którego ostatni głos został dodany najwcześniej. Tak było w przypadku Częstochowy. Za sprawą tego ostatniego szczęśliwego głosu, znalazła się ona na trasie Red Bull Music Presents: Quebonafide. Muzyczny autobus gościł już w Częstochowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Radomiu i Bydgoszczy. Tarnów, Sosnowiec i Piotrków Trybunalski pojawiają się na jego trasie po raz pierwszy. Tym razem nie powiodło się Słopskowi, Elblągowi i Toruniowi. Gwiazdą tegorocznej odsłony trasy jest Quebonafide. To jeden z najpopularniejszych polskich raperów młodego pokolenia.

 

Jego „Egzotyka” była najlepiej sprzedającym się polskim albumem 2017 roku. Płyta powstawała podczas podróży Quebonafide po świecie, a każdy z utworów opowiada historię związaną z jednym z odwiedzonych przez rapera krajów. To właśnie utwory z tego krążka raper zaprezentuje podczas czerwcowej trasy, której motywem przewodnim są właśnie egzotyczne podróże rapera. Trasa Red Bull Music Presents: Quebonafide odbędzie się miedzy 3 a 30 czerwca. Daty poszczególnych koncertów zostaną ogłoszone wkrótce. [przycisk_galeria] Quebonafide to polski raper, piosenkarz i autor tekstów. Członek duetów Yochimu oraz Taconafide. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak Czesław Mozil, Dawid Podsiadło, Pawbeats, KRS-One, Taco Hemingway.

 

WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

 

  • 1. Piotrków Tryb. – 28086 głosów

 

  • 2. Szczecin – 28063 głosów

 

  • 3. Tarnów – 28061 głosów

 

  • 4. Sosnowiec – 28056 głosów

 

  • 5. Radom – 28052 głosów

 

  • 6. Bydgoszcz – 28050 głosów

 

  • 7. Częstochowa – 28044 głosów

 

  • 8. Słupsk – 28044 głosów

 

  • 9. Elbląg – 4630 głosów

 

  • 10. Toruń – 3100 głosów.

 

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0