HomeKultura

“Quarks, Elephant and pierogi” otrzymała nagrodę honorową 59. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2018

“Quarks, Elephant and pierogi” otrzymała nagrodę honorową 59. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2018

Wydana przez Instytut Adama Mickiewicza książka “Quarks, Elephant and pierogi” otrzymała nagrodę honorową 59. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2018. Werdykt ogłoszono podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Książka “Quarks, Elephant and pierogi” jest adresowana do obcokrajowców mieszkających w Polsce. To bogato ilustrowany słownik, zawierający słowa najbardziej związane z polską kulturą. Opisane po angielsku mają pomóc w poznaniu i zrozumieniu polskości. Jak zapewnia dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza, Krzysztof Olendzki, książka pomaga obcokrajowcom odnaleźć się w nowej rzeczywistości. “Quarks, Elephant and pierogi” zawiera sto polskich słów wytłumaczonych po angielsku, w duchu pokolenia milenialsów. “Tak żeby dokładnie zrozumieli to. co nie tylko litera, ale i duch tego słowa zawiera. Ci, którzy przeczytają książkę, po kilku dniach wracają i mówią, że w końcu rozumieją na czym polega Polska” – powiedział Krzysztof Olendzki.
“Quarks, Elephant and pierogi” jest nominowana także do nagrody w międzynarodowym konkursie na najlepiej zaprojektowaną książkę roku 50 Books | 50 Covers. Wyniki tego plebiscytu poznamy jesienią.
Konkurs Najpiękniejsze Książki Roku jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie potrwają do niedzieli.

IAR/Lis/to/

COMMENTS