HomeSport

PZPN utworzył pakiet pomocowy

PZPN utworzył pakiet pomocowy

Podczas piątkowej wideokonferencji prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka oraz sekretarza generalnego organizacji Macieja Sawickiego z członkami zarządu podjęto prace nad pakietem pomocowym. Rozwiązanie będzie obejmowało wszelkie kwestie związane z działalnością piłkarską w związku z wprowadzonym na terenie kraju stanem epidemii. Wartość pakietu ma wynieść 116 milionów złotych.

PZPN postanowił utrzymać projekt Pro Junior System (związany z wystawianiem młodzieżowców w spotkaniach ligowych) na dotychczasowym poziomie, wypłacając nagrody w pełnej wysokości. Pozostałe kluby, uczestniczące w rozgrywkach I, II oraz III ligi otrzymają wsparcie solidarnościowe. Po zakończeniu programu Pro Junior System kluby z miejsc premiowanych otrzymają różnicę między pierwszą a drugą kwotą.

Związek poinformował również, że w sezonie 2020/2021 dofinansuje kluby ekstraklasy (30 mln zł), I (10 mln zł), II (6 mln zł) i III ligi (4 mln zł). Te środki mają pomóc w zachowaniu ciągłości szkoleniowej ze szczególnym wyróżnieniem piłki młodzieżowej i juniorskiej. Konkretna suma pieniędzy przypadająca na klub zależy od liczby drużyn w danej klasie rozgrywkowej w następnym sezonie.

W projekcie znajdują się również zapisy, mówiące o m.in. zwiększeniu nagród finansowych w Pucharze Polski, wsparciu piłki kobiecej, zawieszeniu opłat w rozgrywkach seniorskich od III ligi w dół czy nowych terminach spłat zobowiązań licencyjnych.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, rozgrywki trzech najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce wstrzymano do 26 kwietnia.

Redakcja Sportowa PR / ma

COMMENTS