Pytania o zaangażowanie polityczne Timmermansa

Pytania o zaangażowanie polityczne Timmermansa

Europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska pyta Komisję Europejską o zaangażowanie polityczne Fransa Timmermansa. Polska deputowana skierowała w tej sprawie pismo do Brukseli. 

Napisała, że jedną z podstawowych reguł obowiązujących wszystkich przedstawicieli Komisji jest zasada apolityczności mająca zapobiegać konfliktowi interesów, który może powstać w związku z pełnioną funkcją. “Niestety nie jest ona bezwzględnie przestrzegana. Doskonale widać to na przykładzie Fransa Timmermansa” – czytamy w pytaniu polskiej europosłanki. Jadwiga Wiśniewska napisała, że wiceszef Komisji wielokrotnie łamał zasadę neutralności politycznej. “Szczególnie bulwersująca była jego ostatnia wizyta w Polsce, podczas której uczestniczył w konwencji wyborczej Wiosny” – dodała euroopsłanka.
Jadwiga Wiśniewska napisała, że w związku z tym, że Komisja wszczyna procedury przeciwko unijnym krajom za łamanie zasad praworządności, chciałaby wiedzieć jakie Bruksela zamierza podjąć działania wobec wiceprzewodniczącego za naruszenie zasad apolityczności.
Europosłanka spytała też czy to Komisja sfinansowała wizytę Fransa Timmermansa w Polsce.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Beata Płomecka,Bruksela/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0