32.8 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

Putin: Rosja odpowie na zagrożenia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Władimir Putin oświadczył, że jeśli jakieś państwa będą zagrożeniem dla Rosji, to będzie ona musiała skierować przeciwko nim swoje siły zbrojne i nowoczesne środki uderzeniowe.

Rosyjski przywódca po spotkaniu z prezydentem Finlandii Sauli Niinisto w Moskwie stwierdził, że to NATO zbliża się do granic Rosji, a nie odwrotnie.

Prezydent Putin powiedział, że na razie nie widzi realnego zagrożenia w oświadczeniach NATO o możliwym rozmieszczeniu broni w Europie. Jego zdaniem, realniejszym zagrożeniem jest budowa tarczy antyrakietowej. Putin poradził Finlandii, by zachowała status neutralny, ponieważ jest to dla niej najlepszą gwarancją bezpieczeństwa. Stwierdził też, że Zachód nie wpływa odpowiednio na władze w Kijowie, by te realizowały ustalenia z Mińska. „Trzeba siadać za stołem bezpośrednich rozmów z przedstawicielami tych terenów /Donbasu/ i dogadywać się. Innego wyjścia nie ma” – mówił Putin.

Wcześniej na forum militarnym w Kubince pod Moskwą Putin powiedział, że Rosja w tym roku wzbogaci swój arsenał nuklearny o 40 nowych międzykontynentalnych rakiet balistycznych. Z kolei rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu oświadczył, że NATO prowokuje Moskwę do nowego wyścigu zbrojeń.

Foto: Flickr
Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/em/ jp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520