"> Putin o kandydatach na prezydenta USA - wiadomosci.com

Putin o kandydatach na prezydenta USA

Putin o kandydatach na prezydenta USA

– Zarówno Hillary Clinton, jak i Donald Trump wykorzystują taktykę skandalu, każdy na swój sposób. Nie uważam, żeby dawali najlepszy przykład – oświadczył rosyjski prezydent Władimir Putin w wywiadzie dla agencji Bloomberg.

Ostatni wywiad, jakiego udzielił rosyjski prezydent może zaskakiwać. Władimir Putin krytycznie ocenił postępowanie kandydatów w wyścigu do Białego Domu, Hillary Clinton i Donalda Trumpa, z drugiej strony nie szczędził miłych słów europejskich liderom. Ci drudzy mieli według polityka „obrać właściwy kurs.”

-Rosja krytykowała politykę zagraniczną Unii Europejskiej, bo europejscy partnerzy popełniają dużo błędów. Musze jednak przyznać, że w gospodarce i Komisja Europejska, i wiodące kraje Europy działają bardzo pragmatycznie i  obrały właściwy kurs – mówił polityk. Na podobne pochwały nie mogli jednak liczyć kandydaci w wyścigu do Białego Domu, Hillary Clinton i Donalda Trump. Putin podkreślał, że politycy wykorzystują jego kraj podczas kampanii, jednocześnie nie szczędząc Moskwie krytycznych słów. Jak mówił – oboje wykorzystują taktykę skandalu, choć każdy na swój sposób. Po raz kolejny podkreślił jednak, że jego kraj będzie współpracować z amerykańskim prezydentem niezależnie od tego, kto nim zostanie.

Sylwia Arlak AIP, Fot. DreamstimeCOMMENTS

WORDPRESS: 0