Putin chciał wykorzystać mundial do podniesienia po cichu wieku emerytalnego?

Putin chciał wykorzystać mundial do podniesienia po cichu wieku emerytalnego?

W Rosji nie cichnie fala krytyki pod adresem prezydenta i rządu. Obecni i przyszli emeryci wychodzą na ulicę, domagając się przeprowadzenia referendum w tej sprawie i dymisji gabinetu Dmitrija Miedwiediewa. 

Informacje o przygotowywanej reformie emerytalnej wyciekły do mediów tuż przed mundialem. Część rosyjskich komentatorów uznała, że przeciek był kontrolowany przez władze i chodziło o to, żeby piłkarskie emocje złagodziły społeczne niezadowolenie związane z ewentualnym podwyższeniem wieku emerytalnego. -„Prezydent nas oszukał” – krzyczała na wiecu w Tiumeniu emerytka, która jest członkiem rządzącej partii Jedna Rosja. -„Gdy Putin jako żołnierz dał słowo, że nie będzie podnoszenia wieku dla emerytów, to uwierzyłam i zagłosowałam na niego, opowiadając się za stabilnością, a on mnie oszukał” – cytuje wypowiedź Wiery Siniajewej portal informacyjny „Meduza”.
Według Centrum Analitycznego Jurija Lewady, na razie większość Rosjan jest bardziej zainteresowana piłkarskimi Mistrzostwami Świata, niż protestami przeciwko reformie emerytalnej. Jednak sondaże popularności polityków pokazują, że Rosjanie się odwracają od Władimira Putina, Dmitrija Miedwiediewa i członków rosyjskiego rządu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/ zr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0