26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Putin: Będziemy umacniać pozycję Rosji na światowym rynku handlu bronią

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wzrost eksportu rosyjskiej broni jest wynikiem między innymi efektywnego jej wykorzystania podczas operacji antyterrorystycznej w Syrii. Prezydent Władimir Putin na posiedzeniu Komisji Wojskowo-Przemysłowej w Rybińsku niedaleko Moskwy powiedział, że należy wykorzystać to i umacniać pozycję Rosji na światowym rynku handlu bronią.

Prezydent Putin powiedział, że zakłady przemysłu zbrojeniowego często mają niemal cały portfel zamówień ze strony rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Podkreślił, że należy znaleźć możliwości eksportu uzbrojenia, aby nie stracić rynków zbytu. „Jeśli obecnie będziemy rezygnować z zagranicznych zamówień na broń, to jutro możemy stracić perspektywicznych partnerów i wypaść z rynku” – mówił rosyjski prezydent.
Władimir Putin uczestniczył w zakładach Saturn w mieście Rybińsk w uruchomieniu produkcji rosyjskich turbinowych silników gazowych do napędów okrętów. Wcześniej Rosja kupowała takie silniki na Ukrainie. Jednak z powodu pogorszenia kontaktów z Kijowem została zmuszona do uruchomienia własnej produkcji.
Podobnie jak w przypadku silników do wojskowych helikopterów. Putin stwierdził, że Rosja gotowa jest powrócić do współpracy w sferze wojskowej z zagranicznymi partnerami, jeśli będą ku temu odpowiednie warunki.

Włodzimierz Pac, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520