Puchar Włoch: Milan odpadł w półfinale. Zespół Krzysztofa Piątka przegrał w rewanżowym spotkaniu półfinałowym z Lazio Rzym

Puchar Włoch: Milan odpadł w półfinale. Zespół Krzysztofa Piątka przegrał w rewanżowym spotkaniu półfinałowym z Lazio Rzym

AC Milan nie zagra w finale piłkarskiego Pucharu Włoch. Zespół Krzysztofa Piątka przegrał w rewanżowym spotkaniu półfinałowym z Lazio Rzym 0:1. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis.

Przez pierwsze pół godziny na boisku nie działo się wiele. Potem Milan oddał jedyny celny strzał na bramkę Lazio, ale uderzenie Calabrii sparował Strakosha. Powoli Lazio zaczęło przejmować całkowitą kontrolę nad przebiegiem wydarzeń. Rzymianie stworzyli trzy bardzo groźne sytuacje, ale świetnie bronił Reina. Wreszcie, w 58. minucie po błyskawicznym kontrataku Correa strzelił gola. Milan nie wypracował ani jednej okazji bramkowej. Mediolańczycy grali wolno, przewidywalnie i niedokładnie. Krzysztof Piątek otrzymał tylko jedno podanie w polu karnym, ale popychany nie był w stanie oddać celnego strzału głową. Zgodnym zdaniem włoskich fachowców, popadający w coraz głębszy kryzys Milan ustępował rywalom o klasę. Trener Gennaro Gattuso przyznał im rację: „Jesteśmy w kryzysie. Nie ma o czym mówić. Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność i wyjść z tego tunelu. Zgadzam się, Lazio zasłużyło na awans. Nasza publiczność zasłużyła na więcej.

W zupełnie innym nastroju był trener Lazio Simone Inzaghi, prywatnie bliski przyjaciel Gattuso: „W dwumeczu w pełni zasłużyliśmy na awans. Zagraliśmy świetnie i bardzo uważnie. Strakosha praktycznie nie miał nic do roboty”.W finale Lazio zagra z Atalantą lub Fiorentiną. W pierwszym meczu padł remis 3:3. W czwartek rewanż w Bergamo.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / P. Kowalczuk / nowCOMMENTS

WORDPRESS: 0