12.7 C

Puchar Świata w skokach narciarskich – sobotni konkurs w Engelbergu

Po sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich rozegranym w Engelbergu w Szwajcarii dwóch reprezentantów Polski nadal zajmuje miejsca w czołowej „dziesiątce” klasyfikacji generalnej.

Austriak Michael Hayboeck wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich rozegrany w Engelbergu w Szwajcarii. Polacy tym razem spisali się przeciętnie, najlepszy z nich Kamil Stoch zajął 9. miejsce.
W pierwszej serii Hayboeck uzyskał 138 m, w drugiej lądował 4 metry bliżej, ale to wystarczyło do zwycięstwa. Na podium „wskoczyli” zajmujący miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki Domen Prevc i Andreas Kofler. Ostatecznie Słoweniec zajął 2. miejsce, a Austriak trzecie.
Stoch uzyskał odległości 134 m i 127,5 metra co dało mu 9. pozycję. Na 12. awansował Maciej Kot (125,5 / 132), który po pierwszym skoku był 24. Stefan Hula (131 / 125,5 ) zajął 16. miejsce, Piotr Żyła Piotr Żyła (130 /129) był 20.. W drugiej serii nie udał się skok Dawidowi Kubackiemu (135,5 / 118). Po pierwszym Polak zajmował 4. miejsce, zawody skończył na 22. pozycji.

Maciej Kot spadł z 3. na 4. pozycję, Kamil Stoch utrzymał 6. miejsce. W czołowej „dwudziestce” jest czterech Polaków. 15. wciąż zajmuje Dawid Kubacki, a Piotr Żyła spadł z 16. na 19. miejsce.
Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Słoweniec Domen Prevc, na 9. pozycję awansował zwycięzca sobotnich zawodów Michael Hayboeck z Austrii.
Kolejny konkurs PŚ zostanie rozegrany w niedzielę 18 grudnia także w Engelbergu. Początek o godz. 14.00