2.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Puchar Świata w Oberstdorfie. Druga seria została odwołana

Silny wiatr wiejący nad mamucią skocznią w Oberstdorfie nie pozwolił na rozegranie drugiej serii konkursu w lotach narciarskich zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Świata. Jako końcowe zaliczono wyniki osiągnięte przez skoczków w pierwszej serii niedzielnego konkursu.

Zwycięzcą został Austriak Stefan Kraft, który za skok na odległość 235, 5 metra otrzymał notę 232,6 pkt. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger – 220 pkt. Uzyskana przez niego odległość – 238 m – jest nowym rekordem przebudowanej skoczni w Oberstdorfie. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Jurij Tepes – 218,1 pkt.
W niedzielę punkty do klasyfikacji ogólnej zdobyło pięciu Polaków. Trzech zajęło miejsca w czołowej „dziesiątce”. Najwyżej sklasyfikowany Maciej Kot uzyskał 225 metrów i zajmuje 6. miejsce. Na ósmej pozycji był Piotr Żyła – 217 m, tuż za nim lider klasyfikacji generalnej PŚ Kamil Stoch 223 m. Dawid Kubacki zajął 17., a Jan Ziobro 27. miejsce. Bez punktów został Stefan Hula, sklasyfikowany na 34. pozycji.