9.8 C
czwartek, 28 marca, 2024

Puchar Polski: Lechia zagra w finale!

Piłkarze Lechii Gdańsk awansowali do finału Pucharu Polski. W półfinale podopieczni trenera Piotra Stokowca pokonali w Częstochowie tamtejszy Raków 1:0 (1:0).

Gola na wagę awansu strzelił Artur Sobiech w 18. minucie.
W finale 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie Lechia zagra z Jagiellonią Białystok.

Raków zaczął z wysokiego c, od początku atakując. Jeden ze strzałów zatrzymał się nawet na poprzeczce. Jednak Lechia systematycznie odzyskiwała kontrolę nad meczem. Zaowocowało to w 17. minucie, gdy Lukas Haraslin kapitalnie dośrodkował do Artura Sobiecha, który na raty wpakował piłkę do siatki. Napastnik Lechii bramkę okupił kontuzją, ponieważ jeden z obrońców kopnął go w głowę. Kilkanaście minut później „Sobi” zderzył się głowami z jednym z zawodników Rakowa i z rozbitym łukiem brwiowym opuścił boisko.

Do przerwy wynik meczu się nie zmienił i Biało-Zielonych dzieliło 45 minut od finału Totolotek Pucharu Polski. Drugą odsłonę Lechia zaczęła bardzo dobrze, miała cztery dobre okazje do strzelenia gola, ale za każdym razem piłka leciała poza światło bramki. W kolejnych minyrach mecz sę wyrównał. Jednak w 63. minucie Raków wyrównał, natomiast sędzia Szymon Marciniak zdecydował się skrozystać z VAR, ostatecznie słusznie nie uznając bramki. Zawodnik z Częstochowy pomagał sobie ręką. W 75. minucie z rzutu wolnego uderzał Lukas Haraslin, ale po jego strzale był tylko rzut rożny. Kilka minut później kapitalnie zachował się Zlatan Alomerović, który świetnie obronił strzał Kuna, także z rzutu wolnego.

W ostatnich minutach Raków mocno naciskał Lechię, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną Lechii. Biało-Zieloni zagrają w finale na Stadionie Narodowym!