Publiczne media stronnicze? “Ktoś musi obywatelem pokazać, jak rząd wywiązuje się z realizacji programu”

Publiczne media stronnicze? “Ktoś musi obywatelem pokazać, jak rząd wywiązuje się z realizacji programu”

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych powiedział, że część mediów komercyjnych jest stronnicza politycznie i stoi po stronie opozycji. Krzysztof Czabański nawiązał w Polskim Radiu 24 do swej wypowiedzi na wczorajszym spotkaniu z wyborcami. Powiedział wtedy, że cenzura w PRL-u była nieraz mniej dokuczliwa, niż cenzura w postaci właściciela we współczesnych mediach komercyjnych. 

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych wyjaśnił, że była to “myśl wyostrzona”. Miała ona pokazać, że także w państwie demokratycznym istnieją niebezpieczeństwa dla wolności mediów. Widać to, jego zdaniem, w części mediów komercyjnych. “Są one niesłychanie zaangażowane i stronnicze politycznie. Do tego stopnia, że jeżeli nie lubią jakiejś partii czy obecnego obozu władzy, to wszystko, co zrobi rząd, odrzucają z góry” – powiedział Krzysztof Czabański.
Przewodniczący dodał, że mediom publicznym zarzuca się, iż są mediami propagandowymi. Tymczasem są one zobowiązane do tego, aby przedstawiać racje obozu władzy. “Ktoś musi obywatelem pokazać, jak rząd wywiązuje się z realizacji programu. Tego programu, który obywatele wybrali głosując w wyborach 2015 roku” – powiedział Krzysztof Czabański. Dodał, że “to jest jakby realizacja polskiej racji stanu. Kto ma bronić polskiej racji stanu, jak nie polskie media publiczne” – powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Krzysztof Czabański dodał, że zagraniczny kapitał w mediach nie zawsze realizuje polską rację stanu. Należy więc wzmacniać polskie, prywatne inicjatywy medialne, niezależnie od poglądów politycznych ich właścicieli.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/łpCOMMENTS

WORDPRESS: 0