Ptaki w metrze. To nie Hitchcock a Dawid Gilmour i jego nowa płyta

Ptaki w metrze. To nie Hitchcock a Dawid Gilmour i jego nowa płyta

Fruwające ptaki, które można zobaczyć na stacji metra Centrum to zapowiedź nowej płyty Davida Gilmoura “Rattle That Lock”, która trafi do sklepów jeszcze w tym tygodniu.

– Krążek ma także polski wątek, ponieważ orkiestracje do większości utworów na płycie przygotował Zbigniew Preisner. W związku z tym coś dla siebie znajdą tutaj także wielbiciele muzyki filmowej i instrumentalnej.

Charakterystyczną okładkę z ptakami wylatującymi z otwartej klatki zaprojektował stworzył Dave Stansbie z The Creative Corporation we współpracy z Aubrey Powell z grupy artystycznej Hipgnosis, odpowiedzialnej za okładki płyt Pink Floyd, Led Zeppelin czy Genesis.

Brytyjski muzyk w przyszłym roku będzie obchodził 70. urodziny. Do tej pory wydał trzy albumy studyjne. Poprzedni “On an Island” uzyskał status platynowej płyty w Wielkiej Brytanii oraz złotej płyty w Niemczech i Kanadzie.

Cztery lata temu David Gilmour został sklasyfikowany na 14. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów magazynu Rolling Stone.

 COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    ania 4 lata

    Z ptakami w metrze to chyba przesada. Dzis widzialam jak dziecko zakrywalo oczy na widok tej ‘promocji’. Ptaszyska wielkie, nie wygladaja sympatycznie, przypominaja jakies potwory z bajek.