7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

PSL-UED apeluje o dymisję Piotra Glińskiego. „PiS daje magnatom 500 mln, a emerytom po kilka złotych”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pod koniec grudnia 2016 roku za sto milionów euro państwo polskie zakupiło na własność kolekcję dzieł sztuki, należącą do Fundacji Książąt Czartoryskich. W skład zbioru wchodził m.in. słynny obraz „Dama z gronostajem” pędzla Leonarda Da Vinci. w grudniu 2017 roku Fundacja przekazała środki zgromadzone w okresie swojej działalności (m.in. wspomniane sto milionów euro) na rzecz nowo powstałej fundacji Le Jour Viendra z siedzibą w Liechtensteinie.

 

– Pieniądze otrzymał urodzony w Sewilli Adam Karol Jezus Maria Józef Czartoryski. To największy w dziejach Polski jednorazowy przelew na prywatne konto. Pięćset milionów złotych za obraz, który według statutu Fundacji Czartoryskich nie mógł być z Polski wywieziony i musiał być Polakom pokazywany. Te sto milionów euro zostały przesłane do Wielkiego Księstwa Liechtensteinu – powiedział poseł klubu PSL-UED Michał Kamiński podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie. – Nie sądzę, żeby Polska dzisiaj potrzebowała płacić magnaterii. Nie ma żadnego powodu, by dzisiaj książę Adam Karol Jezus Maria Józef Czartoryski miał inkasować takie pieniądze. Panie premierze, proszę natychmiast zdymisjonować pana wicepremiera Glińskiego. W ten sposób pokaże pan, że z tą gigantyczną aferą, z tym niesłychanym transferem nie ma pan nic wspólnego – dodał poseł.

 

Oburzenia nie kryje również Jakub Stefaniak, rzecznik prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego. – To jest kuriozalna sprawa, bo pan minister Gliński przekazał pięćset milionów złotych na rzecz Fundacji Czartoryskich w zamian za obraz, który i tak wisi w galerii w Polsce – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press. – W porównaniu z tym, co PiS zrobiło z emerytami, to jest skandal. Pięćset milionów wydaje się lekką ręką na magnatów, a emerytom daje się po kilka złotych waloryzacji świadczeń. PiS od dwóch lat sukcesywnie pokazuje swoją prawdziwą twarz i sukcesywnie zraża do siebie różne grupy społeczne – nawet tych, którzy w poprzednich wyborach parlamentarnych na nich zagłosowali. Nie ma co ukrywać – wielu posłów PiS-u weszło do Sejmu na plecach emerytów. Tych emerytów, którym dziś plują w twarz właśnie takimi działaniami, ponieważ waloryzacja, którą im zaproponowali, była najniższa od ośmiu lat. A jednocześnie przyznają sobie miesięczne premie, które są wyższe, niż roczne emerytury wielu ludzi – dodaje Jakub Stefaniak.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520