HomePILNE

PSL organizuje “okrągły stół” dotyczący reformy sądownictwa. PiS weźmie udział?

PSL organizuje “okrągły stół” dotyczący reformy sądownictwa. PiS weźmie udział?

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nie potwierdza swojego udziału w zaplanowanym na wtorek tzw. “okrągłym stole”, dotyczącym reformy sądownictwa. Spotkanie organizuje wicemarszałek Piotr Zgorzelski z PSL.

O udziale ministra Michała Dworczyka, a także wicepremiera Jarosława Gowina w “okrągłym stole” mówił dziś w audycji Polskiego Radia 24 poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski. “W związku z tym strona Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy, będzie reprezentowana. Czekamy teraz na odpowiedź pana ministra Ziobro” – mówił poseł.

Michał Dworczyk w rozmowie z IAR poinformował, że do kancelarii premiera wpłynęło zaproszenie na spotkanie od wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego, jednak nie potwierdzał udziału w nim. “Informacje, które pojawiły się w mediach być może są wynikiem jakiegoś nieporozumienia komunikacyjnego” – dodał szef KPRM.

Do wtorkowego spotkania odniósł się także Jarosław Gowin. Na twitterze napisał, że “okrągły stół” w sprawie sądownictwa uważa za potrzebny, bowiem “spór osiagnął taką ostrość, która zagraża bezpieczeństwu prawnemu Polaków”. “Nie może być to jednak inicjatywa partyjna, wpisująca się w kampanię prezydencką któregoś z kandydatów” – zastrzegł wicepremier. Dodał, że czeka “na ruch bezstronnych autorytetów.”

W “okrągłym stole” mają wziąć udział organizacje sędziowskie, adwokackie, notarialne i prokuratorskie, a także politycy opozycji. Spotkanie ma dotyczyć “wypracowania ustawy dotyczącej wymiaru sprawiedliwości”.
Spotkanie ma się odbyć we wtorek 7 stycznia w gmachu Sejmu. Początek zaplanowano na godz. 11.00

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./jj

COMMENTS