HomePOLSKA

PSL chce wdrożenia w życie projektu “Emerytura bez podatku”. Koszt? Bagatela! Aż 25-27 miliardów złotych rocznie

PSL chce wdrożenia w życie projektu “Emerytura bez podatku”. Koszt? Bagatela! Aż 25-27 miliardów złotych rocznie

Ludowcy zbierają podpisy pod projektem, dzięki któremu emeryci nie płaciliby podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. Poseł PSL Piotr Zgorzelski przypomniał w rozmowie z Polskim Radiem 24, że posłowie jego ugrupowania złożyli projekt stosownej ustawy w Sejmie, ale został on odrzucony w pierwszym czytaniu. Jak powiedział poseł, ludowcy nie zrazili się i założyli komitet, który zbiera podpisy pod projektem obywatelskim.

Piotr Zgorzelski złożył na antenie PR24 publiczne zobowiązanie, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie wejdzie do żadnej koalicji rządowej, jeśli nie będzie ona gwarantowała zrealizowania projektu “Emerytura bez podatku”.

Zgodnie z wyliczeniami PSL, realizacja projektu kosztowałaby budżet państwa około 25-27 miliardów złotych rocznie. Poseł Piotr Zgorzelski przypomniał, że tego typu rozwiązanie obowiązuje między innymi na Węgrzech.

Według ludowców, wprowadzenie w życie projektu “Emerytura bez podatku” oznaczałoby wzrost świadczeń dla seniorów o 20 procent.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR24/dabr

COMMENTS