Przywódca Państwa Islamskiego wzywa muzułmanów do “dzihadu”

Przywódca Państwa Islamskiego wzywa muzułmanów do “dzihadu”

Przywódca tak zwanego Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi wezwał muzułmanów do prowadzenia “dżihadu” i przeprowadzania ataków na Zachodzie. Nagranie zostało opublikowane z okazji muzułmańskiego święta Id al-Adha.

Abu Bakr al-Baghdadi na filmie mówi, że bojownicy, którzy zapomnieli o religii, cierpliwości, “boskiej obietnicy” i dżihadzie, przegrywają i są zhańbieni. Dodawał, że tylko trwanie przy tych wartościach powoduje, że wojownicy Państwa Islamskiego są potężni i zwycięscy. Abu Bakr al-Baghdadi mówił także, że kalifat nie upadnie, ponieważ pochodzi z woli Boga.

Przywódca terrorystów zagroził Stanom Zjednoczonym i Rosji, które poparły ofensywę przeciwko nim. Powiedział, że bojownicy Państwa Islamskiego przygotowują dla nich horror. Abu Bakr al-Baghdadi skrytykował deklarację Arabii Saudyjskiej, która wesprze odbudowę północno-wschodniej części Syrii. Krytyka nie ominęła także bojowników Państwa Islamskiego, którzy, ratując swoje życie, poddali się wojsku prezydenta Syrii Baszara al-Asada. W ostatnich dniach armia syryjska przejęła kontrolę nad większością terenów, które do tej pory kontrolował islamski kalifat.

Informacyjna Agencja Radiowa/AFP/Wj/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0