-2.5 C
Chicago
piątek, 23 lutego, 2024

Jaka przyszłość czeka silniki Diesla

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przedstawiciele niemieckich władz centralnych, poszczególnych landów oraz tamtejszej branży samochodowej dyskutują na szczycie w Berlinie o przyszłości silników Diesla. Na spotkaniu mają zapaść decyzje, jak dostosować samochody z silnikiem diesla do dzisiejszych wymogów ekologicznych.

Producenci samochodów zaproponowali, że do 2018 roku ulepszą oprogramowanie około dwóch milionów pojazdów z silnikami wysokoprężnymi, co ma pomóc w zmniejszeniu emisji tlenków azotu. Rząd nie chce zmuszać niemieckich producentów do drogich przeróbek silników, bowiem mogłoby to negatywnie wpłynąć na ich stan techniczny. Koszt poprawy oprogramowania wyniesie około 300 milionów euro. Ponadto koncerny mają do października tego roku przedstawić konkretne plany skutecznych metod badania emisji spalin.
Juergen Resch z niemieckiej organizacji ekologicznej „Deutsche Umwelthilfe” nie wierzy w sukces berlińskiego szczytu. „Dla mnie zapowiedzi branży samochodowej dowodzą, że zamiast poprawić jakość spalin, raczej ponownie zmanipulują systemy komputerowe” – powiedział Resch w telewizji N24.
Dzisiejszy szczyt ma pomóc odbudować utracone zaufanie do niemieckiej branży samochodowej po ujawnionych w ostatnich tygodniach kolejnych aferach. BMW, Volkswagen, Daimler i Porsche od lat 90. stosowały niedozwolone zmowy cenowe. Ponadto niemieccy producenci montowali oprogramowanie fałszujące dane o emisji spalin.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520