HomeCiekawostki

„Przyjdź do kościoła zanim cię przyniosą”

„Przyjdź do kościoła zanim cię przyniosą”

Osoby wjeżdżające do Sieroszewic oglądają na ścianie opuszczonego budynku gospodarczego baner z napisem „Przyjdź do kościoła zanim cię przyniosą”. W ten sposób miejscowy proboszcz przypomina o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy.

– Chcę w ten sposób przypomnieć ludziom, by do kościoła chodzili za życia, a nie wtedy, kiedy rodzina urządza pogrzeb – tłumaczy ks. Damian Hołoś, proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach, do której należą m.in. Sieroszewice.

 

Na banerze jest zdjęcie kościoła i osób wnoszących do niego trumnę. Wykonał je osobiście proboszcz. Okoliczni mieszkańcy przywykli już do tego widoku. Jak mówią, baner wisi dwa lata. Są zdziwieni, że dopiero teraz wywołał takie zainteresowanie. Nie widzą w tym nic nadzwyczajnego, a nawet dostrzegają dawkę humoru.

 

Czy to kogoś zachęci do przychodzenia do kościoła – to już inna sprawa. Nie jest to oryginalny pomysł proboszcza z Latowic. Sięgano po niego już wcześniej. Ks. Damian Hołoś posiada przy parafii stajnie z końmi. Organizuje tam zajęcia z hipoterapii dla niepełnosprawnych dzieci.

 

Fot. Marek Weiss

COMMENTS