32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Przygotowania do postawienia muru na granicy amerykańsko- meksykańskiej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Departament Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych w przyszłym tygodniu rozpocznie konsultacje i testy prototypów muru, który w niedalekiej przyszłości ma stanąć
na granicy amerykańsko – meksykańskiej. Prezydent Donald Trump w ten sposób realizuje jedną ze swoich podstawowych obietnic wyborczych.

Zdaniem administracji prezydenckiej, mur znacznie ograniczy nielegalną emigrację do USA. Departament ochrony granic przyznał licencje sześciu firmom, które ubiegają się o ostateczny kontrakt. Cztery propozycje opierają się na konstrukcji z żelbetonu, pozostałe- to materiały alternatywne, głównie stalowe. Każdy model ma wysokość od około 4 do 9 metrów i 10 metrów długości.
Za kilka dni przejdą one ostateczne testy. Polegać one będą na próbie pokonania przeszkody przy użyciu piły lub kilofu. Sprawdzane będą również czujniki, w które konstrukcje muszą być wyposażone. Chodzi o to, aby odpowiednie służby jak najszybciej dotarły do miejsca, w którym odezwie się alarm.

Granica Stanów Zjednoczonych z Meksykiem ma długość około trzech i pół tysiąca kilometrów. W niektórych jej miejscach będą potrzebne jeszcze dodatkowe
zabezpieczenia. Projekt Donalda Trumpa nie jest jeszcze ostatecznie zatwierdzony w Kongresie. Sprawa ta będzie z pewnością pretekstem do politycznych sporów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jan Pachlowski,Miami/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520