HomeUncategorized

Przygotowania do obchodow 200. lecia założenia stanu Illinois

Przygotowania do obchodow 200. lecia założenia stanu Illinois

 

 

 

 

Przygotowania do obchodow 200. lecia założenia stanu Illinois

CHICAGO: W stanie Illinois trwają intensywne przygotowania do obchodów 200 rocznicy założenia stanu Illinois. Inauguracja obchodów rozpoczęła się 3 grudnia, 2017 roku równolegle w Navy Pier i w Bibliotece Abrahama Lincolna w Springfield. Obchody te będą trwać do 3 grudnia, 2018 roku.

Kongres Polonii Amerykańskiej na stan Illinois zorganizował spotkanie robocze z przedstawicielami stanu Illinois w celu zapoznania się ze stanem przygotowań do obchodów 200 rocznicy.

Michael Niedziński, Prezes KPA-Il, we współpracy z Frankiem Spula, Prezesem KPA-USA i Charlesem Komosą zorganizował spotkanie na które zaprosił przedstawicieli organizacji polonijnych działających w Chicago i w stanie Illinois oraz przedstawicieli oolonijnych mediów.
Spotkanie odbyło się w siedzibie Związku Narodowego Polskiego w Chicago.

Tonya Lamia, Zastępca Dyrektora ds. Obchodów z okazji 200 lecia Illinois poinformowała uczestników o wielu wydarzeniach, które sa planowane w najbliższych tygodniach i miesiącach. Wydano min pod®ećznik skzolny pt. „Illinois Chronicle”, który będzie dostępny dla wszystkich szkół podstawowych i średnich w stanie Illinois.

4 grudnia we wszystkich lokalnych administracjach rządowych w Illinois dokonano podniesienia flag jako wspólne rozpoczęcia obchodów 200 lecia na terenie całego stanu. Jeden ze sponsorów pomógł w zakupie flag na tę okoliczność. Wiele korporacji wychodzi z różnymi pomysłami. Firma Pepsi wyprodukuje około 10 milionów pojemników z logo Illinois 200.

W czasie dyskusji w KPA, tuż po zakończeniu prezentacji pojawilo sie wiele bardzo interesujących propozycji na obchody 100. lecia odzyskania przez Polskę
Niepodległości i 200 rocznicę założenia stanu Illinois. Kilka pomysłów zostało już wdrożonych w życie. Kolejne pomysły się w trakcie przygotowań i dopracowywania.

Michael Niedziński przygotował kalendarz, gdzie różne organizacje będą mogły wpisywać swoje wydarzenia i je aktualizować.

Przedstawiciele organizacji polonijnych: Muzeum Polskie w Ameryce, Fundacja Kopernikowska, Zrzeszenie Polonijnych Nauczycieli i wiele innych bardzo entuzjastycznie odnoszą się do celebrowania obu ważnych dla Poloniii mieszkającej w stanie Illinois rocznic.

Dziękujemy za zaproszenie redakcji na to spotkanie. Będziemy Państwa informować o kolejnych wydarzeniach związanych z tymi obchodami wśród Polonii.

@ Andrzej Mikołajczyk
Zdjęcia: Illinois200 i Andrzej Mikołajczyk

COMMENTS