HomeCiekawostki

Przez koronawirusa VW traci 2,2 mld USD tygodniowo

Przez koronawirusa VW traci 2,2 mld USD tygodniowo

Volkswagen Group może być zmuszony do redukcji miejsc pracy, jeśli pandemia koronawirusa nie zostanie opanowana. Producent aut nadal wydaje około 2 miliardów euro (2,2 miliarda dolarów) tygodniowo, powiedział prezes VW Herbert Diess podczas wywiadu udzielonego niemieckiemu kanałowi telewizyjnemu ZDF.

 

„Nie mamy sprzedaży ani przychodów poza Chinami”, powiedział Diess, dodając, że VW nadal musi pokrywać wysoki poziom kosztów stałych wynoszący około 2 miliardów euro tygodniowo. W chwili obecnej koncern VW nie prowadzi sprzedaży poza Chinami i szuka sposobów na wznowienie produkcji gdzie indziej, które nie zagroziłyby jego personelowi.

 

 

„Tylko wtedy, gdy my, podobnie jak Chiny, Korea czy inne państwa azjatyckie, opanujemy problem, mamy szansę przeżyć kryzys bez utraty miejsc pracy. To wymaga bardzo ostrej interwencji” – powiedział Herbert Diess. Dodał, że popyt w Chinach znowu rośnie, ale produkcja jest o połowę niższa niż przed kryzysem.

 

 

Koncern VW zatrudnia 671 000 osób i ma 124 fabryki na całym świecie, z których 72 znajdują się w Europie, a 28 w samych Niemczech.

 

Grupa VW jest właścicielem marek Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Seat i Skoda. Grupa sprzedała w ubiegłym roku 10,96 miliona pojazdów. Produkuje również motocykle Ducati oraz ciężarówki MAN i Scania.
Paweł Piątek aip

COMMENTS