Przeworsk: Zapadł wyrok za gwałt na teściowej. Sąd skazał 44-letniego mężczyznę na 4 lata

Przeworsk: Zapadł wyrok za gwałt na teściowej. Sąd skazał 44-letniego mężczyznę na 4 lata

Na karę 4 lat pozbawienia wolności sąd skazał 44-letniego mężczyznę spod Przeworska, oskarżonego o gwałt na 76-letniej teściowej oraz znęcanie się nad rodziną.

Dodatkowo skazany po odsiedzeniu wyroku, ma nakaz opuszczenia domu oraz sześcioletni zakaz kontaktowania się, w jakikolwiek sposób, z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 50 metrów. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Do gwałtu doszło kilka miesięcy temu, w miejscowości pod Przeworskiem. Pokrzywdzona 76-latka zadzwoniła na numer alarmowy pogotowia ratunkowego z prośbą o pomoc. Ratownicy, gdy przyjechali na miejsce i zorientowali się, że doszło do przestępstwa, powiadomili policję. Wówczas, w trakcie prowadzonego przez prokuraturę postępowania, wyszło na jaw, że Jan K. może mieć na koncie również znęcanie się nad żoną i nieletnim synem.

 

W trakcie postępowania okazało się, że koszmar rodziny trwał dłuższy czas. Nie zawiadamiali organów ścigania, w obawie przed jeszcze większą agresją ze strony mężczyzny Sprawa była szokiem dla znajomych. Nic nie wskazywało, że w zadbanym domu pod Przeworskiem może dochodzić do tak niepokojących rzeczy.

 

44-latek został przez prokuraturę oskarżony o gwałt oraz fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną i nieletnim synem. Proces, przed Sądem Rejonowym w Przeworsku, toczył się z wyłączeniem jawności. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przed sądem Jan K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wcześniej biegli orzekli, że jest poczytalny i może odpowiadać przed sądem.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0