Przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble: Zmuszanie innych państw do przyjmowania imigrantów jest błędem

Przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble: Zmuszanie innych państw do przyjmowania imigrantów jest błędem

Przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble udzielając dziś wywiadu telewizji publicznej ZDF przyznał, że Unia Europejska jest nadal podzielona w kwestii relokacji migrantów. Jego zdaniem państw Europy środkowej i wschodniej nie można zmuszać do obowiązkowego ich przyjmowania.

Schaeuble twierdzi, że zmuszanie innych państw do przyjmowania imigrantów jest błędem. “Jeżeli mieszkańcy Europy Wschodniej twierdzą, że ich społeczeństwo nie może tolerować uchodźców, którzy wcale nie chcą u nas zostać, to musimy tego wysłuchać i poszukać innego rozwiązania. Jesteśmy na to gotowi” – powiedział Schaeuble w telewizji ZDF. Przewodniczący Bundestagu przypomniał, że także mieszkańcy byłego NRD byli niechętnie nastawieni do migracji. “Musimy wspólnie rozwiązać ten problem. Każdy kraj zrobi to, co będzie mógł. Jedni mogą więcej, lecz inni mogą mniej. Tylko takie rozwiązania będą rozsądne” – dodał Schaeuble.

W innym wywiadzie Wolfgang Schaeuble odnosząc się do prasowych spekulacji o wcześniejszym odejściu ze stanowiska kanclerz Angeli Merkel, stwierdził, że zarówno społeczeństwo, jak i CDU są z pracy Merkel zadowolone.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Waldemar Maszewski,Berlin/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0