HomePOLSKA

Przesłuchanie b. prezesa PKN Orlen w śledztwie przeciwko Sławomirowi Nowakowi

Przesłuchanie b. prezesa PKN Orlen w śledztwie przeciwko Sławomirowi Nowakowi

W Prokuraturze Okręgowej został przesłuchany były prezes PKN Orlen w śledztwie przeciwko Sławomirowi Nowakowi.

Jak mówi rzecznik prokuratury Aleksandra Skrzyniarz Dariusz K. usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej w wysokości blisko 200 tysięcy złotych w zamian za uzyskanie korzystnych warunków kontraktu.

„Zarzut ten obejmuje okres, kiedy Sławomir N. pełnił funkcję ministra transportu. Podejrzany podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, jak również złożył wyjaśnienia, których treść jest objęta tajemnicą śledztwa” – mówiła rzecznik.

W związku ze sprawą wczoraj CBA na polecenie prokuratury, oprócz Dariusza K., zatrzymało także byłego członka zarządu PGE Wojciecha T. i związanego z koncernem paliwowym Leszka K., którzy także są już przesłuchani. Czy zostaną tymczasowo aresztowani zdecyduje sąd, do którego prokurator jeszcze dziś skieruje wnioski aresztowe.

Śledztwo w sprawie korupcji Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi od 2018 roku. Od lipca tego roku dochodzenie jest przeciwko Sławomirowi Nowakowi i kilku innym osobom. Wtedy też były pierwsze zatrzymania. Wszyscy zatrzymani w związku ze sprawą usłyszeli zarzuty.

„Chodzi głównie o wręczanie i przyjmowanie korzyści majątkowych, zarówno kiedy Sławomir N. pełnił funkcję szefa ukraińskiej agencji Ukrawtodorjak i kiedy pełnił funkcję ministra transportu i szefa gabinetu politycznego prezesa rady ministrów” – mówiła prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Dochodzenie prowadzi międzynarodowy zespół śledczy powołany porozumieniem Prokuratorów Generalnych Polski i Ukrainy. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Krać/d wz/w kj

COMMENTS