21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Przerażające paczki papierosów. W sklepach już od 1 marca 2017 roku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W niektórych sklepach pojawiają się już paczki papierosów w nowych opakowaniach. Zdjęcia, napisy, cała grafika może zaskoczyć niejednego palacza. Wszystkie paczki mają jeden kolor. Zdjęcia i opisy na nich, są naprawdę wstrząsające.

Pokazują m.in. części ciała zniszczone przez chorobę lub konkretne scenki, np. zniszczone płuca, dziurawa stopa, noga po amputacji, dziura w krtani, umierający ludzie lub nieboszczyk w otwartej trumnie, osierocone dzieci. Podpisy też mówią same za siebie, np. „Paleniem możesz zabić swoje nienarodzone dziecko”, „Palenie jest przyczyną miażdżycy”. Jaki jest cel? Przypomnijmy, że takie zmiany mają skłonić do myślenia, budzić emocje i podawać konkretne informacje.

p2

Taki był zamysł Komisji Europejskiej. Na jej stronie możemy także przeczytać w dyrektywie, że: „wprowadza ona obowiązek umieszczania ostrzeżeń zdrowotnych na opakowaniach wyrobów tytoniowych i powiązanych wyrobów – 65 proc. przodu i tyłu opakowania papierosów i tytoniu ciętego do samodzielnego skręcania papierosów pokrywać musi tzw. mieszane ostrzeżenie zdrowotne (czyli ostrzeżenie łączące grafikę z tekstem), ustala minimalne rozmiary ostrzeżeń i zakazuje stosowania małych opakowań w przypadku niektórych wyrobów tytoniowych, zakazuje umieszczania na wyrobach tytoniowych wszelkich elementów promocyjnych i wprowadzających w błąd”.

p3

Tak wyglądające paczki papierosów znajdziecie w sklepach już od 1 marca 2017 roku.

RED.AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520