HomeUSAChicago

Przepełnione restauracje i bary mogą stracić licencje na sprzedaż alkoholu

Przepełnione restauracje i bary mogą stracić licencje na sprzedaż alkoholu

Stanowa komisja ds. licencji alkoholowych apeluje do właścicieli lokali o przestrzeganie zasad wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Spodziewa się, że w ten świąteczny weekend z okazji 4 lipca wiele osób może wybrać się do barów i restauracji.

 

Zgodnie z wprowadzonym tydzień temu czwartym etapem otwierania stanu w jednym miejscu dozwolone są zgromadzenia do 50 osób. Jednak restauracje i bary mogą obsługiwać przy jednym stoliku nie więcej jak 10 osób a stoliki powinny być ustawione w odległości 6 stóp. Ogólna liczba zajętych w tych lokalach miejsc nie może przekraczać 25 procent. Ponadto w restauracjach i barach należy zachowywać społeczny dystans i nosić maseczki ochronne twarzy.

Dyrektor komisji ds. licencji alkoholowych,   Chima Enyia przypomniała, że za złamanie wytycznych grozi zawieszenie licencji. Zgodnie z prawem Illinois, w przypadku narażenia na niebezpieczeństwo lokal sprzedający alkohol może zostać ukarany odebraniem licencji na 7 dni. Burmistrz Chicago, Lori Lightfoot także ostrzegła, że władze miasta wyciągną konsekwencje wobec restauracji i barów, które przyjmą większą liczbę klientów niż zezwalają na to aktualne przepisy.

 

BK

COMMENTS