10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Przemytnicy ludzi zarobili w minionym roku ponad 5 miliardów dolarów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przemytnicy, zajmujący się przerzutem ludzi do Europy, zarobili w minionym roku ponad 5 miliardów dolarów, szacują Interpol i Europol.

Opracowany przez te instytucje raport wskazuje, że 9 na 10 imigrantów korzysta z usług luźno powiązanych ze sobą siatek przemytniczych. Średnio każdy za możliwość dostania się do Europy płaci od 3 do 6 tysięcy euro. Przy jednym milionie imigrantów, a na tyle w przybliżeniu ocenia się ich napływ w ubiegłym roku, oznacza to przemytniczy zysk w granicach 5-6 miliardów dolarów – oceniają autorzy raportu.
Z ich ustaleń dowiadujemy się, że siatka przemytnicza opiera się na „liderach”, którzy wzdłuż całej trasy koordynują pracę poszczególnych jej ogniw. Posiadają oni rozległą sieć kontaktów w lokalnych środowiskach i dysponują możliwościami rekrutacji współpracowników na lokalnym szczeblu. Pomiędzy poszczególnymi przemytniczymi siatkami nie dochodzi do otwartych konfliktów, stwierdza raport. Zdarza się, że większe i silniejsze rozciągają swą kontrolę nad mniejszymi.
Największa część imigrantów dotarła do Europy przez Morze Śródziemne – z Turcji i Libii. W tym ostatnim kraju na możliwość przedostania się do Europy aktualnie oczekuje około 800 tysięcy osób, stwierdza raport.

TS/IAR/www.europol.europa.eu/mt/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520