HomePOLSKAPomorskie

Przełom w śledztwie dotyczącym organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas którego zaatakowano Pawła Adamowicza

Przełom w śledztwie dotyczącym organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas którego zaatakowano Pawła Adamowicza

Przełom w śledztwie dotyczącym organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas którego zaatakowano Pawła Adamowicza. Zarzuty w tej sprawie ma usłyszeć 7 osób. To urzędnik z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, dwaj policjanci z komendy wojewódzkiej, dwaj przedstawiciele organizatora koncertu – Regionalnego Centrum Wolontariatu oraz przedstawiciele agencji ochrony, która pilnowała porządku podczas imprezy.

Marzena Muklewicz z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku powiedziała, że przesłuchania podejrzanych trwają od rana. “Aktualnie w Prokuraturze Regionalnej trwają czynności związane z przedstawianiem zarzutów dotyczących nieprawidłowości związanych z organizacją imprezy oraz niezapewnieniem bezpieczeństwa jej uczestnikom. Wśród wezwanych osób są przedstawiciele agencji ochrony, organizatora oraz funkcjonariusze publiczni, którzy brali udział w wydawaniu decyzji dotyczących zgody na organizację imprezy” – mówiła Marzena Muklewicz.

Śledczy na razie nie ujawniają jakie zarzuty usłyszą podejrzani. 13 stycznia ubiegłego roku, podczas światełka do nieba, na koncertową scenę wszedł Stefan W. zadał Pawłowi Adamowiczowi trzy ciosy nożem. Prezydent zmarł dzień później w szpitalu. Nożownik został zatrzymany. Śledztwo w sprawie zabójstwa prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

IAR/Polskie Radio Gdańsk/kwi/mtCOMMENTS