11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Przejścia dla pieszych w Nowym Jorku nie chronią niewidomych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Większość przejść dla pieszych na terenie Nowego Jorku, łamie prawa chroniące niepełnosprawnych. Nie zapewniają wystarczającej ochrony dla niewidomych oraz niedowidzących – powiedział nowojorski sędzia we wtorek.

Sędzia Paul A. Engelmayer z Manhattanu, powiedział, że miasto łamie trzy przepisy chroniące niepełnosprawnych poprzez brak zapewnienia dodatkowych sygnalizacji, na przejściach dla pieszych, dla niewidomych lub niedowidzących.

Sędzia dodaje, że decyzja o tym, jakie miasto poniesie za to konsekwencje zostanie dopiero podjęta. Podczas pierwszej rozprawy, rozpatrzono tylko i wyłącznie czy miasto faktycznie dopuściło się tego zaniedbania.

Rzeczniczka prasowa miasta, Laura Feyer,  twierdzi, że Nowy Jork dokłada wszelkich starań aby przejścia były dobrze oznakowane dla tych, z problemami ze wzrokiem. Miasto rzekomo regularnie dodaje urządzenia, które komunikują dźwiękowo, czy można bezpiecznie przejść przez ulicę.

Laura dodaje również, że miasto nadal będzie współpracowało ze społecznością ludzi niepełnosprawnych, aby wprowadzić więcej ulepszeń w tej kwestii.

Do rozprawy doszło, na skutek pozwania miasta przez organizację non-profit, która reprezentuje ludzi z problemami ze wzrokiem.

„Piesi z niepełnosprawnością wzrokową, często napotykają na niebezpieczeństwo, niedogodności i upokorzenia kiedy próbują przejść przez miejskie przejścia dla pieszych” – powiedział sędzia Engelmayer.

Spośród 120,000 sygnalizacji świetlnych na terenie miasta, tylko 5% sygnalizuje możliwość przejścia w sposób iny niż wizualny.

 

 

PS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520